přijímáme platby kartou VISA MASTER FREE WIFI připojení na WIFI zdarma

Péče o vlasy

BARVA VLASŮ A VÁŠ VĚK

do 20 let Volíme barvy vlasů v přírodních odstínech nebo jenom takové, které dodají neživé barvě vlasů lepší vzhled. Výstřední barvy vlasů ničí mladou krásu.

do 30 let V tomto věku se výstřední barvy vlasů mohou použít, ale musí se brát v úvahu barva pokožky a rysy obličeje (např. černá barva vlasů je velmi kontrastní s barvou pokožky a navíc zdůrazní všechny nedostatky a nečistoty na tváři)

do 40 let V tomto věku si žena musí dávat větší pozor na oblečení i barvu vlasů. Jestliže má ale stále mladistvý vzhled, tak může být odvážnější.

do 50 let Tmavší přírodní barvy vlasů zdůraznit světlejším odstínem. Světlé vlasy zjemnit. Tmavé vlasy dělají obličeji tvrdé rysy. Vhodnější jsou teplejší tóny než studené.

od 50 let V tomto věku má barva vlasů velký význam, protože musí ženu omladit. Světlé teplé barvy vlasů jsou velmi elegantní. Pozor na černou barvu vlasů.

ÚČES PODLE TYPU OSOBNOSTI

Mám krásný supermoderní účes, ale necítím se v něm dobře... Už jste přemýšlely o tom, že účes musí slušet i Vaší osobnosti? Podle základních rysů Vaší osobnosti Vám pomůžeme vybrat správný účes.

Romantický - máte ráda hedvábí, květiny a pastelové barvy
- ráda nakupujete ve značkových obchodech
účes - vlnité vlasy, jemné barevné odstíny, světle hnědý blond

Dramatický - líbí se Vám všechno nevšední, neobyčejné a málo běžné,jste ráda středem pozornosti
- nosíte velké šperky a doplňky, máte ráda změny
účes - budete se cítit dobře v nevšední a výstřední barvě vlasů a účesu

Nezbedný
-jste hravá a máte ráda nejnovější módu
-nosíte drobnou bižutérii a šperky, často geometrických tvarů
účes - budete se cítit v účesu z krátkých vlasů

Klasický - upřednostňujete tyto barvy v šatníku: tmavěmodrá, bílá, krémová, hnědá, zelená. Ve Vašem šatníku se nachází velké množství kombinovatelného oblečení.
- máte ráda drahou a kvalitní obuv
účes - vaše vlasy potřebují dobrý vlasový střih a barvu. Držte se klasických barevných vlasových odstínů, jenom jemných melírů.

Nedbalý, ležerní -v životě se chcete cítit pohodlně, pravděpodobně nosíte batoh a máte nejraději rifle a triko
-nemáte ráda podpatky
účes - nesmí být náročný na údržbu. Pokud Vašim vlasům urychlí a zlepší úpravu trvalá ondulace, pak ji rozhodně neodmítejte. Pokud máte kvalitní dlouhé vlasy, tak jsou pro Vás nejvhodnější vlasy volně rozpuštěné ,nebo jen na volno sepnuté do copu.

 

RADY PRO KRIZOVÉ SITUACE

Schůzka na poslední chvíli a vlasy v havarijním stavu?
Následující rady by vám měly pomoci dostat je z nejhoršího. Stačí pouze zajít do kuchyně a otevřít spíž... 

Vajíčka Došel šampón? Rozbijte dvě čerstvá vejce do šálku teplé vody. Rozšlehejte, směs naneste na vlasy a promněte. Nechte působit 15 min a poté smyjte vlažnou vodou. Upozornění: K opláchnutí nepoužívejte horkou vodu, jinak vám na hlavě zůstanou míchaná vejce!

Okurkový koktejl Pro dehydratované vlasy.
Rozmixujte vajíčko, velkou lžíci olivového oleje a čtvrtku okurky v mixéru. Naneste směs na vlasy a nechte působit 10 minut. Omyjte teplou vodou a těšte se z hedvábně jemných vlasů...
Černý čaj Uvařte si černý čaj a hlavu s ním oplachněte. Vlasy budou tmavši a lesklejší. 
Aspirin Máte problémy s lupy?
Rozpusťte aspirin v šampónu proti lupům a máte po problému!
Citrón Pro všechny blondýnky, jejichž vlasy získaly zelenkavý khaki nádech díky chlóru na bazéně. Použijte citrón. Zneutralizuje chlór a vašim vlasům vrátí původní blond barvu...
Kečup Má podobný efekt jako citrón. Pokud vaše blond vlasy jsou díky chlóru mírně nazelenalé, nalijte kečup na mokrou hlavu a nechte působit pár minut. Opět získáte své zlaté lokny...

Jablečný ocet
Jablečný ocet vám dopomůže k odstranění lůpů a k hedvábně jemným vlasům. Přidejte velku lžíci do vody, kterou si po umytí vlasů vlasy nakonec opláchnete. 

Coca-Cola
Vylijte plechovku Coca-Coly (Sprite pokud máte blond vlasy) do sprejové nádoby spolu s trochou vody. Poté rozprašte na vlhké vlasy. Po uschnutí se Vám na vlasech vytvoří krásné sexy textury...

Pivo Smíchejte tři části vody a jednu část piva a po umytí vlasů šámpónem úplně na závěr nalijte na vlasy. Už znovu neomývejte vodou! Vaše vlasy získají jedinečný lesk...
Cibule Udělejte si odvar ze slupek od cibule. Po umytí vlasů si je vlažným odvarem opláchněte. Vlasy budou lesklé, dobře se rozčesávají a blond vlasy mají lepší barvu. Vhodné i na vlasy tmavé.

  

ÚČES PODLE ZVĚROKRUHU

KOZOROH miluje kvalitu a nenápadnost. Těmto ženám sluší kontrast světlého s tmavým, jak při účesu tak při líčení. Budou vám vyhovovat dlouhé vlasy, jednoduché copy nebo konzervativní drdoly

VODNÁŘ máte ráda všechno nové a originální. Dejte si pozor na nevkusnou kombinaci ozdob a příliš chaotickou úpravu účesu.

RYBY jsou romantické ženy. Můžete si dovolit bohatý účes i prosté dlouhé vlnité vlasy. Můžete se pokusit o kombinace barev s použitím barevných přechodů. Sluší vím třpytivé líčení.

BERAN ženy narozené ve znamení Berana mají spíše chlapecké rysy obličeje. Vám stačí jednoduchý účes obsahující hranatost. Důležité je nezakrývat u Beranů očí, spíš zdůraznit.

BÝK býci se nemusejí vyhýbat barvám, ale pozor ať to nepřeženete. Nekroťte svou fantazii a udělejte si bohatý a velkorysý účes.

BLÍŽENCI vám sluší lehké a nekomplikované účesy. Nepřehánějte to s líčením, někdy vám hrozí, že té nápaditosti bude příliš.

RAK lidé v tomto znamení si rádi zakrývají čelo a obličej. Slušet by vám měli účesy oblé a zakulacené. Líčení používejte co nejvíce přirozené.

LEV máte rádi náročné a originální účesy, které vám dají potřebu reprezentavitního vzhledu.

PANNA tomuto znamení vyhovují jemné, urovnané účesy s přesnými střihy. Máte smysl pro detail, vkus a umíte kombinovat barvy.

VÁHY základní smysl vah je spontánnost a přátelskost. Tomuto by měl odpovídat i účes, jednoduchý a náročný. Není ale dobré používat moc složité účesy, dejte přednost lehkosti.

ŠTÍR smyslnějšímu typu ženy, která je narozená v tomto znamení, by slušely složitější kreace. Účes by měl být perfektně proveden. Totéž platí o líčení.

STŘELEC tito lidé si účesem hlavu nelámou a stále nosí ten samý účes. Nevadí to ani okolí, tak si z toho není třeba dělat hlavu a hned zkoušet něco nového. Měli by jste ale mít odkryté čelo a oči.

 

TVARY OBLIČEJŮ A RADY ke stáhnutí ve formátu doc. data/file/tvary obliceju.doc

Další informace můžete nalézt na těchto stránkách:

www.svetucesu.com

www.socap.it

www.vlasy.cz

 

BEZ ZÁRUKY

Kadeřnictví Eva, Komenského 827, 468 51 Smržovka, tel.: +420 775 755 758, e-mail: kadernictvieva@atlas.cz

Nábytek | Ubytování Jizerské hory